+48733738462
kontakt@arquitecto.pl

Jakiego wykonawcę kostki brukowej wybrać?

Jeśli chodzi o wykonawców kostki brukowej istnieją dwie grupy: usługi kompleksowe i samo wykonawstwo.

Usługa kompleksowa

Usługa kompleksowa polega na tym, że po stronie wykonawcy jest wszysto co niezbędne w procesie układania kostki brukowej: zakup kostki brukowej, zakup kruszywa oraz betonu, korytowanie oraz wywóz ziemi, robocizna, sprzątanie. Jest to na pewno najbardziej powszechna opcja.

Opłaca się ona zarówno wykonawcy jak i nam. Nie jest tajemnicą, że wykonawca działając kompleksowo zwiększa swoje zyski. Nam opłaca się to dlatego, że nie musimy przedsięwzięciu poświęcać więcej czasu niż na wybór wykonawcy.

Samo wykonawstwo

Decydując się na wybór wykonawcy świadczącego tylko usługę wykonania z materiałów powierzonych mamy szansę, że całość wyniesie nas taniej, ale potrzeba jest dużo naszej pracy w organizacji wszystkich materiałów.

Niezależnie od tego którą opcję wybierzemy warto zwrócić uwagę na podstawy- zapytać wykonawcę o ostatnie realizacje, terminy czy staż pracy.
Wykonawcy z reguły działają na lokalnym rynku, więc solidna firma z doświadczeniem powinna mieć wiele wykonanych realizacji w niedalekim promieniu od naszej inwestycji. Jeżeli wykonawca nie potrafi wskazać żadnej swojej pracy, należy rozważyć wybranie innego.

Firma z renomą powinna mieć zlecenia przynajmniej na pół roku dlatego należy unikać firm, które mogą przyjść z dnia na dzień. Należy unikać najtańszych oraz najdroższych ofert. Większość firm powinna mieć w ofercie tzw. darmowy pomiar oraz wycenę, należy z tego skorzystać i porozmawiać z kilkoma firmami.

Drugą opcją jest wybranie firmy która wykonywała prace u znajomych i są oni zadowoleni, nie trzeba wtedy obawiać się jakości.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com