+48733738462
kontakt@arquitecto.pl

Projekt miesiąca – październik 2023

Kostka PRL w Nowoczesnym Wydaniu

 

Dom typu kostka to ikona architektury, która kojarzy się wielu z nieskomplikowaną i funkcjonalną formą. Jednak w dzisiejszych czasach, z nowoczesnymi trendami i technologią, ten prosty budynek może stać się czymś więcej niż tylko przeszłością. Zdjęcie przedstawia dom, który przeszedł znaczną metamorfozę, pozostając wierny swoim korzeniom, ale wprowadzając nowoczesne rozwiązania.

 

Nowoczesna i Tradycyjna Elewacja

 

Pierwszym elementem, który przyciąga uwagę na zdjęciu, jest elewacja. Wykorzystano tutaj ciekawe połączenie nowoczesnych i tradycyjnych rozwiązań. Dolna część budynku jest otynkowana i pokryta podmurówką z kamienia typu łupek. To nawiązanie do tradycji i stylu “Kostki PRL”, ale z subtelnym odniesieniem do nowoczesności.

 

Natomiast na pierwszym piętrze elewacja zmienia się w modną butelkową zieleń, co stanowi kontrastujący element. Ta zmiana kolorystyki podkreśla wejście do budynku, tworząc ciekawy efekt wizualny. To doskonały przykład, jak można łączyć tradycję z nowoczesnością, nadając budynkowi charakterystyczny wygląd.

 

Tradycyjny Mur Pruski i Balkon

 

Na pierwszym piętrze znajduje się także fragment elewacji w formie tradycyjnego muru pruskiego z wydzielonym balkonem, który jest wykończony kamieniem. To kolejny element, który podkreśla korzenie “Kostki PRL”. Balkon jest idealnym miejscem do odpoczynku i cieszenia się otoczeniem. Jest to również doskonały przykład połączenia nowoczesności z elementami tradycyjnymi, które nadają charakteru całej konstrukcji.

 

Oświetlenie i Kostka Brukowa

 

Jednym z kluczowych elementów tego projektu jest oświetlenie. Delikatne oświetlenie zewnętrzne, które można dostrzec na zdjęciu, nadaje budynkowi niepowtarzalny urok. To świetny punkt zwrotny, który tworzy atmosferę i podkreśla piękno architektoniczne.

 

Podjazd z kamienia naturalnego to kolejny element, który wprowadza do projektu zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Kamień naturalny jest nie tylko trwałym materiałem, ale również nadaje przestrzeni charakteru i elegancji. To idealne rozwiązanie do tego projektu, które integruje się w harmonijny krajobraz.

 

Projekt domu typu “Kostka PRL” w nowoczesnym wydaniu jest doskonałym przykładem, jak można połączyć tradycję z nowoczesnością, tworząc harmonijne i spójne otoczenie. Wykorzystanie kostki brukowej, tradycyjnej elewacji, oświetlenia i kamienia typu łupek stworzyło unikalny budynek o wyjątkowym charakterze.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com